Największy wybór drewna
Tylko w Partner Holz...

Sklejka szalunkowa - topolowa i brzozowa

Oprócz sklejek o gładkiej powierzchni istnieją sklejki dające odbicie struktury drewna - zwiększa to ilość możliwych zastosowań.

płyta OSB

Oferujemy szeroki wybór płyt : grubość 9-25mm także z piórowpustem

Tarcica i kantówka

W ofercie posiadamy wszelkiego rodzaju przekroje desek i kantówek.

Więźba


Więźba dachowa - drewniana konstrukcja dachu, drewniany szkielet dachu, który przenosi obciążenia z pokrycia dachowego. Więźby należą do konstrukcji ciesielskich.

Więźba dachowa jest najczęściej wykonywana z drewna sosnowego lub świerkowego. Podstawową zasadą jest fakt, aby nie posiadało ono zbyt dużej liczby sęków czy pęknięć, a także innych uszkodzeń negatywnie wpływających na ich wytrzymałość. Wymienione wcześniej gatunki nadają się najlepiej, ponieważ charakteryzują się znaczną sprężystością, a także przez swoją przeciętną twardość są stosunkowo łatwe w obróbce. Drewno z którego ma zostać wykonana więźba dachowa musi być odpowiednio zaimpregnowane, aby nie dopuścić do pojawienia się szkodników oraz grzybów, co niestety osłabiłoby całą konstrukcję.

Więźba dachowa to wyjątkowo istotny element każdego domu, chociaż po jego wybudowaniu tak naprawdę jej nie widać. Jednak to właśnie od niej w dużym stopniu zależy stabilność oraz nasze bezpieczeństwo. Można nawet stwierdzić, że chociaż znajduje się ono wysoko ponad ziemią, to więźba dachowa jest podstawą.